Siirry ostamaan lippuja tiketti.fi
Herokuva

O2-Jyväskylän liput ja kausikortit myy jatkossa TikettiO2-Jyväskylä ja Tiketti Oy ovat solmineet yhteistyösopimuksen, jonka myötä myös Ampparien otteluliput sekä kausikortit ovat helposti ja monipuolisin maksutavoin ostettavissa Tiketin kanavista.

” Odotan innolla tulevaa yhteistyötämme Tiketin kanssa. Yhteistyön aloittaminen tuntui luontevalta naisten edustusjoukkueen F-liigapaikan myötä. Yhteistyön myötä sekä naisten että miesten edustusjoukkueiden otteluliput ja kausikortit saa jatkossa ostettua ennakkoon ja paikan päällä Tiketistä. Positiivista on myös se, että Tiketin yhteistyö tuo joustavuutta asiakkaalle lippujen maksamiseen. ” - Krista Karhunen, O2-Jyväskylän toiminnanjohtaja

Tiketin verkkokaupan lisäksi otteluliput ja kausikortit ovat ostettavissa kaikilta R-kioskeilta ja Seppälän Prismasta. Tiketistä ostetut liput on mahdollista vastaanottaa, säilyttää ja näyttää täysin maksuttomasti ja turvallisesti Kivra-sovelluksen avulla. Samalla jokaisesta Kivraan tilatusta ottelulipusta Kivra lahjoittaa 0,50 euroa lasten ja nuorten liikunnan tukemiseen. Lataa Kivra-sovellus puhelimeesi!

Olemme erittäin innoissamme sopimuksesta O2 Jyväskylän kanssa! Sopimus tiivistää F-liigan ja Tiketin yhteistyötä entisestään. Odotamme tulevalta Ampparien kaudelta tiukkoja otteluita ja mielenkiintoisia kamppailuita niin naisille F-liigassa kuin miehille Divarissakin. On hienoa päästä tekemään yhteistyötä seuran kanssa, joka tarjoaa monipuolisesti harrastusmahdollisuuksia kaikenikäisille ja -tasoisille liikkujille.” - Antti Merenvainio, asiakkuuspäällikkö Tiketti
”O2-Jyväskylän naisten kausi oli erittäin menestyksekäs: sijoituimme F-liigassa lohkon toiseksi ja otimme paikan ensi kaudelle uudistuvaan F-liigaan, missä pelaa jatkossa 12 joukkuetta. Uusi kausi tuo tullessaan entistä kovempia pelejä ja lisää mielenkiintoa joukkueen ympärille. Samalla tietysti myös toiminnan tulee uudistus ja kehittyä, jotta pystymme vastaamaan uuteen haasteeseen ja olemaan uskottava, pudotuspelipaikasta kilpaileva joukkue.” - Jesse Järvinen, valmentaja O2 naiset
”Katseet on käännetty jo tulevaan ja harjoittelu kohti uutta kautta on aloitettu. Menneellä kaudella useampi seuran oma juonioripelaaja vakiinnutti paikkansa edustusjoukkueen pelaajistossa sekä pääsi mukaan oman ikäluokkansa maajoukkuetoimintaan. Tulevalla kaudella vastaavia esiinmarsseja on lupa odottaa edelleen lisää. Pelaajarunko vaikuttaa pysyvän melko samana, mikä antaa hyvät lähtökohdat toiminnan kehittämiselle.
Harjoitusolosuhteisiin on kiinnitetty entistä enemmän huomiota ja varmistettu, että jokaisella joukkueen pelaajalla on mahdollisuus laadukkaaseen harjoitteluun niin joukkueen yhteisissä kuin omatoimisissa treeneissä. Pelillisten asioiden ohella kesän aikana tullaan panostamaan ottelutapahtumien kehittämiseen sekä koko seurayhteisön ja edustussarjan välisen yhteisöllisyyden kasvattamiseen.” - Ismo Nybacka, Päävalmentaja O2

O2-Jyväskylän naisten F-liigan kausikortit nyt myynnissä Tiketissä!

O2-Jyväskylän miesten InssiDivari kausikortit myös myynnissä!